knihy

Zážitky z prázdnin

Nepríjemný zážitok

Nemala som práve najšťastnejšie prázdniny.
Moja malá sestra Lea mi hodila do oka hopsalku. Vôbec ma to nebolelo, ale do rána mi oko začervenalo. O niekoľko hodín sme mali ísť na dovolenku do Chorvátska. Približne tri hodiny pred odchodom sme išli na pohotovosť. Tam mi povedali, že neodporúčajú dnes odcestovať. Tri dni som tam chodila na injekcie. Prišli sme na poslednú injekciu a povedali, že môžeme odísť. V Chorvátsku bolo veľmi pekne. Myslím, že sme mali najlepšie počasie z celého leta. Keď sme sa vrátili, sestrička mi dala papier na hospitalizáciu do nemocnice. Strašne som z toho bola smutná. Bola som tam 5 dní. Po štyroch dňoch sa mi oko zlepšilo. Veľmi som sa tešila domov. Na kontroly k doktorovi, teda na pohotovosť, chodím dodnes.
Bol to nepríjemný zážitok. Tak skoro naň nezabudnem.

Petra Antošková 5.A

Výlet na Sitno

Živo si spomínam ako jedno piatkové ráno mamina vošla do našej izby. ,,Zbaľte si do ruksakov nejaké veci, pôjdeme na výlet." povedala.
Super. Hneď ako zavrela dvere, nabalila som si do batoha rôzne veci. Okolo 10:30 sme vyrazili. Za takú polhodinu sme dorazili ku starkej. Počasie bolo pekné, a tak sme šli na zmrzlinu. U starkej čas plynie neuveriteľne rýchlo. Už o desiatej som si išla ľahnúť. Vzduch na dedine mi asi prospel, lebo som zaspala behom chvíľky. Ráno sme vstali už o šiestej. Pomaly sme sa pobrali na námestie, kde už čakali ďalší účastníci zájazdu. O necelých dvadsať minút prišiel autobus. Cesta trvala nekonečne dlho. Autobus nakoniec zastal na Počúvadle. Sadli sme si do kaviarne pri brehu a pozorovali sme krásy prírody. A vtom začalo pršať, ba liať. Po krátkom rozhovore s organizátorom zájazdu vysvitlo, že výstup na Sitno sa nebude konať, ale bol tu aj plán B. Tak sme išli do Banskej Štiavnice, kde sme už mali v jednej reštaurácii zabezpečenú stravu. Bolo to super. Jedlo bolo chutné a hneď vedľa bola herňa. Kúpili sme si žetóny a hrali sme stolný futbal. O necelú hodinu sme už sedeli v autobuse. Už som sa tešila domov. Mamina povedala, že budeme u starkej ešte jednu noc spať, lebo má pre nás prekvapenie. Na druhý deň, len čo som vstala, spýtala som sa ma to prekvapenie. Bola to moja sesternica, ktorá ešte v ten deň prišla, Celučičký deň sme strávili spolu. Okolo piatej sme museli ísť domov.
Keď sme prišli domov, ľahla som si na posteľ a rozmýšľala som o krásnych zážitkoch týchto troch dní. O chvíľu som zaspala. Všade dobre, doma najlepšie.

Dominika Oláhová 7.A

Prázdniny

(Alebo skôr víkend na začiatku školského roka, čo je veľmi podobné)

Pozor! Toto nie je príbeh z prázdnin. Cez prázdniny sme boli iba dvakrát u babky a so sestrou sme mali niekoľkohodinový kurz jazdy na koni. Takže ten príbeh: V jedno hmlisté nedeľné ráno som bol na dvore a hral som sa s naším psom. Na dvore má veľa kameňov, hračiek, drievok, chuchvalcov špiny a mnoho ďalších vecí na hranie. Preto ma neprekvapilo, keď mi priniesol neznámy predmet. Bol som ohúrený, keď som zistil, že to bola ropucha. Dal som ju na lopatku, ktorú okrem upratovania používame na ,,žabie záležitosti", tú som zas položil na búdu. Ropuchu som chcel odniesť, ale v tráve ležala hore bruchom ďalšia. Bol to samček a vyzeral ako mŕtvy. Naložil som ho a išiel k pivnici. Tam bol veľký hnedý skokan. Keď som ho chytil, ponáhľal som sa ich položiť za plot. Enter (náš pes) bol však strašne rozjašený, možno z tej ropuchy dostal  halucinácie. Keď ho to prešlo, položil som žaby mimo jeho dosah a chvíľu sledoval. A aj keď vyzerali ako mŕtve, neboli. O niekoľko hodín už boli preč.

Jakub Kloc 5.A